قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / مقالات / بیت کوین چگونه به وجود آمده است؟

بیت کوین چگونه به وجود آمده است؟

مروری بر تاریخچه بوجود آمدن بیت کوین

در 18 نوامبر سال 2008 مقاله ای توسط شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاماتو تحت عنوان سیستم ارزی نظیر به نظیر(یا همتا به همتا) بر روی اینترنت قرار گرفت. که در این روش تمام معاملات بین طرفین بصورت غیر متمرکز و بدون نیاز به اعتماد طرفین معرفی شده.پس از گذشت یکسال ساتوشی نرم افزاری را برای استخراج بیت کوین از بلوک های در نظر گرفته شده معرفی کرد و وی جایزه 50 بیت کوینی برای هرکسی که بتواند اولین بلوک (اصطلاحاً بلوک پیدایش گفته می شد) را بشکند تعیین کرد.
در انجمن بیت کوین تاک ارزش اولین معاملات بیت کوینی را به نمایش گذاشته است که از معروف ترین این معاملات می توان اشاره کرد “شخصی به نام پاپا جان برای پرداخت 2 عدد پیتزا چیزی معادل 10000 عدد بیت کوین پرداخت” !

 • از جمله فواید بیت کوین :
  -همتا به همتا =در انجام تمامی تراکنش ها هیچ واسطه ای وجود ندارد و معامله فقط از طریق خریدار،پرداخت وتوسط فروشنده دریافت می گردد.
  -غیر متمرکز بودن(مستقل از دولت ها)=تحت نظارت هیچ دولت یا سازمانی نیست و هیچ مجوزی برای برداشت یا پرداخت بیت کوین لازم نیست و این مشترکین هستند که باعث بقای این سیستم هستند.
  -امنیت در تراکنش ها=در هنگام انتقال یا دریافت بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال به هیچ وجه امکان باز پرداخت آن وجود ندارد و دارا بودن این خصوصیت امنیت بالایی را برای کاربران به جهت جلوگیری از سوء استفاده هکر ها از حساب شما ایجاد می کند.
  -هزینه ی پایین انجام تراکنش ها=برای پذیرش یا ارسال بیت کوین نسبت به روش های دیگر همچون کارت های اعتباری،هزینه ی بسیار پایین تری پرداخت می شود.
  -سرعت پرداخت و انتقال=در انتقال و پرداخت پول و داده های شما نسبت به روش های قدیمی تر که از جمله مرسوم ترین آنها،چک را میتوان نام برد بسیار سرعت بالاتری دارد،که این زمان به زیر یک دقیقه نیز میرسد.
  -تاثیر ناپذیری از تورم=بر خلاف پول های کاغذی که چاپ آنها توسط دولت منجربه بوجود آمدن تورم میشود، به دلیل محدود بودن منابع بیت کوین و اینکه دارای شماره ی ثابتی است به هیچ وجه تورم در آن امکان پذیر و مهنایی ندارد.
  کنترل بر داراییتان=بر خلاف سایر روش های دیجیتالی (مانند پی پال و…) دارایی شما امکان بلاک و مصادره شدن شدن را ندارد و هیچ گونه دسترسی به حساب شما را هیچ کسی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *